TBS Gurur Tablosu!

Dünyanın marka üniversiteleri ve bölümlerine kabul edilen öğrencilerimizin her biriyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Paylaştığımız bu başarıya dair sevinçlerini ve başarılarını anlattıkları yazılarını aşağıda okuyabilir, tüm öğrencilerimizin kabul aldıkları üniversitelere dair listeyi görebilirsiniz.

GURUR TABLOMUZ

Öğrenci Adı Kabul Aldığı Üniversite Bölüm Ülke
Hakan Berke Subaşı University of Manchester İşletme Yönetimi UK
Abdullah Münir Enes Özek University of Manchester Makine Mühendisliği UK
Borgahan Gümüşsoy University of York Sosyoloji UK
Selin Naz Akdere University of Birmingham Elektronik Mühendisliği UK
Nur Sedef Karadağ Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences Tıp Fakültesi USA
İlayda Çalış Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences Tıp Fakültesi USA
Candan Tüccar University of St Andrews İşletme UK
Pınar Mert University of Southampton Biyokimya UK
Çağla Tosun University of Nottingham Biyoloji UK
Nur Gündoğdu Durham University Mühendislik UK
Can Sarıhan University of Leicester Fizik UK
Atakan Güngör Bournemouth University İşletme UK
Alen Arhanyan Bournemouth University İşletme UK
Derin Can Azizof Columbia College Chicago Medya USA
Muhammed Ali Karadağ Anglia Ruskin University Uluslararası İşletme UK
Ender Şanal İzmirligil Greenwich University Bilgisayar Mühendisliği UK

Öğrencilerimizin Yorumları

Berke Subaşı / 12. Sınıf

Merhaba, ben Berke Subaşı, 2015 Haziran itibariyle mezun olacağım. TBS'in mezunlar derneği başkanıyım. Bu derneği oluşturmamızdaki en büyük amaç, bizden sonra gelecek olan genç mezun kardeşlerimize yol göstermek, onlara bu zorlu süreçte mümkün olabildiğince yardım edebilmektir.

Zor eğitim şartları ile okuyan sıradan bir öğrenciydim ta ki TBS'e gelene kadar. Burada geleceğimi ve hayallerimi yeniden yarattım.

7. Sınıftayken hayalini kurduğum University of Manchester'dan, şuan kabul almış durumdayım. Bunun en büyük nedenleri, TBS, azmim ve başarıya aç olmamdır.

Türkiye'deki diğer okullarda okuyan öğrencilerden farklı olarak aldığım İngiliz Diploması(As/A Level) ile University of Manchester'da direk olarak eylül ayında birinci sınıfa başlayacağım.

Bence TBS, Türkiye'den yurtdışındaki en iyi 50 üniversiteye gitmenin, en kolay yoludur. Burada aldığımız, işletme, ekonomi, psikoloji gibi dersler ile herşey daha da kolay. Kısacası başarıya nokta atış yapan bir okuldur.

Ender Şanal İzmirligil / 12. Sınıf

Merhaba, Ben Ender Şanal İzmirligil. Bu Haziran TBS’den mezun olacağım ve İngiltere'de Greenwich Üniversitesinde lisans eğitimi alacağım. Okulumuzun ilk mezunlarının arasında olmaktan gerçekten kıvanç ve mutluluk duyuyorum.

Ortaokuldan beri yurt dışında okuduğum İngiliz eğitimine kendi ülkemde de devam edebilmemi sağlayan TBS hakikaten benim için kaçırılmaz bir fırsat oldu.

Çok küçük yaşlardan beri okumak istediğim Bilgisayar bölümünde TBS sayesinde okuyabileceğim ve TBS’nin bana kazandırdığı Bilgisayar bilgisiyle bu bölüme kendimi daha da hazır hissediyorum.

TBS’nin başarıya başarı kattığını düşünüyorum.

Bence TBS geleceğe ışık tutan bir okul, TBS'yi diğer okullardan ayıran en büyük özellik yurtdışına açtığı kapılardır.

Ülkemizde sayılı olan bu özelliği en iyi şekilde sunan bir okul. Samimi ve yardımsever öğretmenlerim TBS deneyimimi güzelleştiren candan insanlardı, en çokta onların emekleri ve çabaları benim bu okulu gönülden sevmeme neden oldu.

Arkadaşlarımla beraber en çokta onları özleyeceğim kesin.

Emir İhsan Özenir / 12. Sınıf

Merhaba, ben Emir Özenir.

TBS hedeflerime ulaşmam için bana çok büyük destek oldu. TBS'in rehberliği ve desteğinin yanı sıra öğretmenlerimin de yüksek kalitedeki eğitimleriyle istediğim yurtdışı üniversiteye kabul aldım.

TBS'deki lise eğitimleri daha önce bilmediğim konsept ve fikirler hakkında çok şey öğretti. Ayrıca aldığım aydınlatıcı bir eğitim sayesinde fikirlerim ve bakış açım oldukça gelişti.

TBS'e bana kattığı herşey için çok teşekkür ederim.

Kasra Azarkish / 12. Sınıf

Okulum olan TBS ‘in en çok sevdiğim iki özelliği;

1- Uluslararası öğretmenlere sahip olması. Eğitim aldığım yıllar boyunca eğitim alan diğer ülkelerden gelen arkadaşlarım ve okulum sayesinde bir çok yeni ülke kültürünü, ülkelerin kendisini ve deneyimlerini öğrenme şansı buldum. Bu süreçte bir çok kültür ve ülkeden arkadaşa sahip oldum.

2- Kampüs ortamı harika. Yeşil, doğal ve aslında büyük olmayan ama ferah hissetiren bir kampüsümüz var. Her zaman bu ferah kampüs ortamında biraz ders çalışacak biraz dinlecek bir köşe bulabiliyorsunuz.